top of page

Andorhoz hasonlóan én is az állatok bűvöletében nőttem fel, ám körülményeim nem mindig engedték meg a jószágtartás. Nagypapám nyúltenyésztéssel foglalkozott sok éven át, így mindig voltak kisnyuszik otthon, de az állomány túl gyorsan cserélődött ahhoz, hogy igazi társra leljek köztük. Nagyon kemény munka árán,  (krokodil könnyek és némi hiszti ) azonban egyszer-kétszer sikerült kiharcolnom egy-egy kutyust és cicust a házhoz.

Szabados Vivien Bianka

Kapusi Vivien Bianka, bengáli macska tenyésztő

Érettségi után külföldre költöztem és lovakkal kezdtem el komolyabban foglalkozni. Neves istállóknak és lovasoknak lehettem segítségére. Mivel mindig is az állatok körüli munkában láttam a jövőmet, ezért kellően indokolt volt az állattenyésztő mérnök szak választása a Mosonmagyaróvári Mezőgazdasági Akadémián. 2014 júniusában kitüntetéses diplomát szereztem, jelenleg pedig doktorandusz hallgatója vagyok az egyetemnek. Tudom, hogy a tanulmányaim alatt szerzett szaktudás számtalan előnyhöz juttat más tenyésztőkkel szemben, mivel az egyetemen "belénk nevelt" tenyésztési, tartási és takarmányozási, illetve állategészségügyi és állathigiéniai látásmód nélkülözhetetlen ahhoz, hogy egy mind genotípusosan, mind fenotípusosan kiváló egyedeket tenyésztő kennellé váljunk. Kedvenc témáim közé tartozik az állatok etológiája, nevelése és idomítása. Ezeket mind elengedhetetlennek tartom egy harmonikus állat-ember kapcsolat kialakításához. A jövőben is nagy hangsúlyt szeretnék fektetni a kiscicák szocializálására és kezelhetőségére.

Az egyetem mellett Dr. Czimber Gyula Endre szakállatorvosnál dolgoztam 1,5 évet asszisztensként, ahol testközelből tapasztalhattam meg nap, mint nap az állategészségügy és a szerető gondoskodás fontosságát és leshettem el az állatgyógyászat fortélyait.

 

bottom of page